تختت را مرتب کن

تختت را مرتب کن
کارهای کوچکی که شاید زندگی‌تان و حتی دنیا را متحول کند
 «اگر می خواهید جهان را تغییر دهید،
از مرتب کردن تخت‌تان شروع کنید».
 

در ماه می سال 2014 میلادی، دریاسالار ویلیام مک‌ریون در آخرین روز کلاس خود، در آکادمی تگزاس در آستین سخنرانی کرد. او با الهام از شعار دانشگاه «آنچه که در اینجا شروع می‌شود، جهان را تغییر می‌دهد»، ده‌ها اصل را که در دوره‌های آموزش دریانوردی آموخته بود، با دیگران به اشتراک گذاشت. اصولی که به او کمک کرده بود تا بر چالش‌هایش، نه تنها در نیروی دریایی، بلکه در زندگی شخصی‌اش نیز غلبه کند. او در این سخنرانی توضیح داد که چگونه هر کسی می‌تواند از این اصول اساسی، برای تغییر و بهتر شدنِ خود و جهان پیرامونش استفاده کند.
سخنرانی اصلی دریاسالار مک‌ریون با بیش از 10 میلیون بازدید، به صورت ویروسی در دنیای اینترنت پخش شد. کتاب «تختت را مرتب کن» بر مبنای همین سخنرانیِ ارزشمند و تأثیرگذار به رشته‌ی تحریر در آمده است.
دریاسالار مک‌ریون در این کتاب بر اساس مفاهیم اصلی و مهمی که در سخنرانی خود بیان کرده، به بازگویی داستان‌ زندگی خود و سربازانی که با آن‌ها برخورد داشته، می‌پردازد؛ داستان‌هایی از فرازونشیب‌ها، سختی‌ها و تصمیماتی که توانسته با عزم و اراده‌ی خود، آن‌ها را به نماد افتخار و شجاعت تبدیل کند. این کتاب با توصیه‌های کاربردی‌اش می‌تواند در تاریک‌ترین لحظات زندگی، الهام‌بخش شما باشد.
اگر توان مقابله با مشکلات زندگی را ندارید، اگر تصور می‌کنید این همه سختی و مشقت حق شما نبوده است، اگر حس می‌کنید به بن‌بست رسیده‌اید، و اگر دوست دارید پیشرفت را تجربه کنید، این کتابِ کوتاه و الهام‌بخش را از دست ندهید.
-۱۰٪
قیمت پشت جلد
‎‎‎‎۱۶٬۰۰۰ تومان
قیمت فروش
‎‎۱۴٬۴۰۰ تومان
سال انتشار
1398
تعداد صفحات
104
نوبت چاپ
5
قطع کتاب
رقعی
شابک
9786008237631
وزن
۱۵۰ گرم
فصل اول: روزتان را با به انجام رساندن یک کار شروع کنید
فصل دوم: نمی‌توانید به تنهایی از پس کارهایتان برآیید
فصل سوم: فقط بزرگی دل‌تان مهم است
فصل چهارم: زندگی عادلانه نیست - ادامه دهید!
فصل پنجم: شکست، انسان را قوی‌تر می‌کند
فصل ششم: باید جسارت زیادی داشته باشید
فصل هفتم: جلوی زورگوها بایستید
فصل هشتم: در شرایط سخت، بیشتر تلاش کنید
فصل نهم: به دیگران امید بدهید
فصل دهم: هرگز تسلیم نشوید!
«سخنرانی آغازین مراسم فارغ‌التحصیلی در دانشگاه تگزاس»