گرگ در لباس میش

گرگ در لباس میش
درک افراد دغل‌باز و برخورد با آن‌ها
همه‌ی ما هر روز با افرادی روبه‌رو می‌شویم که در ظاهر خوش‌برخورد، مهربان و جذاب هستند، ولی در باطن حیله‌گر، فریب‌کار و بی‌رحم‌اند. این افراد «گرگ در لباس میش‌اند». آن‌ها کسانی هستند که برای رسیدن به خواسته‌های خود، به هر رفتاری دست می‌زنند و در عین حال، این رفتار پرخاشگرانه‌ی خود را مخفی نگه می‌دارند. این افراد در زندگی هر روزه‌ی ما حضور دارند، ممکن است دوست، همسر، فرزند، همکار یا رئیس‌مان باشند و زندگی را واقعاً برایمان سخت و دشوار کرده باشند. پس باید بدانیم چگونه با آن‌ها روبه‌رو شویم و چه رفتار و اقدامی در پیش بگیریم.

نویسنده‌ی کتاب، دکتر جرج سایمون می‌داند مردم چگونه یکدیگر را تحت فشار قرار می‌دهند. فرزندان شما (به ویژه نوجوانان)، در این زمینه متخصص هستند؛ حتی همسر شما هم می‌تواند این‌گونه باشد؛ همکارتان ممکن است بی‌سروصدا تلاش‌های شما را تضعیف کند؛ یا رئیس‌تان ممکن است از نقاط ضعف‌تان سوءاستفاده کند. انسان‌های دغل‌باز، موذی و حیله‌گر دو هدف دارند: برنده شدن و بهترین بودن. این کتاب با باز کردن چشم‌هایتان به روی حقایق، موارد زیر را به شما یاد می‌دهد:
 
  • 4 دلیل اینکه قربانیان، زمان زیادی را صرف روابط خشونت‌آمیز می‌کنند.
  • تاکتیک‌هایی که دغل‌بازان از آن‌ها استفاده می‌کنند تا برنامه‌هایشان را اجرا و رفتارشان را توجیه کنند.
  • راه‌های بازتعریف قواعدِ تعامل بین شما و یک دغل‌باز.
  • شناسایی نقاط ضعف احتمالی شخصیت‌تان تا بتوانید آن‌ها را اصلاح کنید.
  • 12 ابزارِ توانمندسازی شخصیت ‌که می‌توانید با استفاده از آن‌ها قدرت خود را در روابط تقویت کنید.
 
قربانیانِ دغل‌بازی و پرخاشگری نهفته، زمانی که به مشاور مراجعه می‌کنند، دلیل حال نامساعد خود را نمی‌دانند. چون دغل‌بازان به خوبی می‌‌دانند که چگونه با قربانیان‌‌شان برخورد کنند تا به آن‌ها احساس عذاب‌وجدان و شرم را انتقال دهند و در عین حال، خود را از هرگونه گناهی نیز مبرا کنند.
سایمون در کتابِ «گرگ در لباس میش» تلاش می‌‌کند با تمرکز روی موضوع دغل‌‌بازی، رفتار دغل‌بازان را به طور کامل مورد بررسی قرار ‌دهد، با مثال‌های فراوان انواع دغل‌بازان را معرفی کند، و در نهایت به شما یاد دهد چگونه از تیررس این افراد در امان بمانید و یا در صورت مواجهه با آن‌ها چه رفتاری را در پیش بگیرید.
هر فصلِ این کتاب به بررسی یک مثال واقعی می‌پردازد. مثال‌ها شامل اعضای خانواده، همکاران در محیط کار، مدیر و رئیس شرکت می‌شوند. در هر مثال، رفتارهای افراد دغل‌باز شرح داده می‌شود و در انتها راه‌حل مقابله با این‌گونه افراد نیز ارائه می‌شود. همچنین در این کتاب تفاوت خشونت پنهان و خشونت آشکار شرح داده شده و بهترین راهکار برای رویارویی با افراد دچار این نوع خشونت‌ها نیز نشان داده شده است.
دغل‌‌بازان همه‌جا هستند. پس ناگزیر باید بدانید آن‌ها چه خصوصیاتی دارند و چگونه باید با آن‌ها برخورد کنید. این کتاب به شما کمک می‌کند در دامِ «گرگ‌های در لباس میش» گرفتار نشوید و از تعامل با آن‌ها آسیب و زیان‌ نبینید.

 

-۱۰٪
قیمت پشت جلد
‎‎‎‎۱۶٬۰۰۰ تومان
قیمت فروش
‎‎۱۴٬۴۰۰ تومان
سال انتشار
1397
تعداد صفحات
176
نوبت چاپ
1
قطع کتاب
رقعی
شابک
9786008237662
وزن
۲۲۰ گرم
پیشگفتار مترجم
در ستایش کتاب
سپاسگزاری نویسنده
درباره‌ی نویسنده
پیشگفتار نویسنده
سخن نویسنده درباره‌ی ویرایش جدید
بخش اول: درک شخصیت‌های دغل‌باز
مقدمه: پرخاشگری نهفته: ریشه‌ی دغل‌بازی
فصل اول: شخصیت‌های پرخاشگر و پرخاشگر نهفته
فصل دوم: مصمم برای پیروزی
فصل سوم: تلاش تحمل‌ناپذیر برای رسیدن به قدرت
فصل چهارم: گرایش به دروغ‌گویی و فریب‌کاری
فصل پنجم: جدال کثیف
فصل ششم: وجدان ضعیف
فصل هفتم: رابطه‌های دغل‌بازانه و مبتنی بر سوء‌استفاده
فصل هشتم: کودک دغل‌باز
بخش دوم برخورد مؤثر با افراد دغل‌باز
فصل نهم تشخیص تاکتیک‌های دغل‌بازی و کنترل
فصل دهم: تعریف جدیدی از شرایط رابطه
سخن آخر: پرخاشگری کنترل نشده در جامعه‌ی آسان‌گیر