10 گناه نابخشودنی در بازاریابی

10 گناه نابخشودنی در بازاریابی
نشانه‎ها و راهکارها
بدون شک دانش بازاریابی عنصری کلیدی در پیشبرد هر کسب‌و‌کاری محسوب می‌شود.
چه بسیار کسب‌و‌کارهایی که با وجود در اختیار داشتن ایده‌ی خلاق و فضای رقابتی بکر به ورطه‎ی نابودی کشیده شده‌اند و چه بسیار شرکت‌هایی که علی‌رغم بکارگیری مفاهیم بازاریابی به این ورطه دچار گشته‌اند.
فرآیند جهانی شدن، اقتصاد پیوسته در حال تغییر، تشدید فضای رقابتی، آگاهی روزافزون مصرف‌کننده، پیچیده‌تر شدن فضای رقابت و تلاش بی‌وقفه‌ی شرکت‌ها برای کسب سهم بیشتری از بازار، بخشی از عواملی است که نیاز به دانش بازاریابی را به مثابه رکنی حیاتی برای بقا و پیشرفت در محیط رقابتی کنونی ضروری می‌نماید.
بهره‌مندی از مزایای دانش بازاریابی مستلزم آن است که این دانش از ابزاری نظری به ابزاری کاربردی تبدیل شود و به عنوان مزیتی رقابتی در اختیار مدیران، مشاوران و فعالین حوزه‌ی کسب‌و‌کار قرار گیرد تا بتوانند با استفاده از آن به مثابه قطب نما، کشتی طوفان زده‌ی شرکت را از میان امواج متلاطم فضای کسب‌وکار به سلامت به ساحل موفقیت برسانند.
پروفسور فیلیپ کاتلر استاد برجسته و نام‌آشنای بازاریابی پس از عرضه‌ی کتاب‌های ارزشمند مدیریت بازاریابی و اصول بازاریابی که نقش بسزایی در تعمیق و توسعه‌ی این دانش در جهان و به ویژه در کشور ما داشته است و با توجه به نیاز جامعه،‌ اثری کم حجم اما به غایت جامع را تدوین و به بازار عرضه کرده است که برگردان این اثر به زبان فارسی را پیش رو دارید.
کاتلر معتقد است «هنر بازاریابی نه فروشندگی، که تولید محصولاتی است که به فروش نیاز نداشته باشند». وی به درستی در این اثر سعی کرده است به دور از مفاهیم نظری، محتوایی کاملاً کاربردی و در عین جامعیت، مختصر عرضه کند و مفاهیم اصلی و شاه‌کلیدهای بازاریابی را این بار در قالب 10 گناه نابخشودنی و به زبانی ساده و گیرا به مخاطب عرضه دارد.
در کتاب پیش رو 10 گناه بزرگ و نابخشودنی در بازاریابی، مهمترین عوامل ناکامی شرکت‌ها معرفی شده است؛ از این رو این گناهان، نابخشودنی نامیده شده‌اند که در صورت گرفتار شدن شرکت، ممکن است پیش از آن که شرکت به خود بیاید نسخه‌ی گرفتاری و شکستش در هم پیچیده شود و بایسته است که شرکت‌ها نسبت به موارد یاد شده حساسیت بیشتری نشان دهند. کاتلر برای تبیین هر گناه در ابتدا نشانه‌هایی دال بر وقوع هر یک را عرضه داشته و در ادامه راهکارهای برون‌رفت از هر کدام را به همراه مثال‌هایی واقعی و کاربردی تشریح کرده است.
-۱۰٪
قیمت پشت جلد
‎‎‎‎۹٬۰۰۰ تومان
قیمت فروش
‎‎۸٬۱۰۰ تومان
نویسنده
مترجم
موضوع
سال انتشار
1396
تعداد صفحات
135
نوبت چاپ
3
قطع کتاب
رقعی
شابک
9786006465494
وزن
۲۰۰ گرم
مقدمه: وضعیت کنونی بازاریابی
فصل اول: بازارگرایی و مشتری‌مداری ناکارآمد
فصل دوم: شناخت ضعیف از مشتریان هدف
فصل سوم: شناخت ناکافی از رقبا و نظارت ناکارآمد بر آن‌ها
فصل چهارم: مدیریت ناکارآمد ارتباط با ذی‌نفعان
فصل پنجم: ناتوانی در کشف فرصت‌های جدید
فصل ششم: فرآیندهای برنامه‌ریزی ناکارآمد
فصل هفتم: ناهماهنگی سیاست‌های محصول و خدمات
فصل هشتم: نداشتن مهارت برقراری ارتباط با بازار و ایجاد نام تجاری
فصل نهم: سازمان‌دهی ناکارآمد برای انجام بازاریابی اثربخش و کارا
فصل دهم: بهره‌برداری اندک از فناوری
سخن پایانی: ده فرمان بازاریابی اثربخش